Zamknij menu

Witamy w A11y podcast

Najnowszy odcinek

Aleksandra Pyrek
31 października 2023|19 min. 45 s

Społeczność Głuchych: Perspektywa CODA

Aleksandra Pyrek

W najnowszym odcinku podkastu A11 Podcast gościliśmy Aleksandrę Pyrek, która jest CODA – słyszącym dzieckiem niesłyszących rodziców oraz właścicielką firmy Pomigam.  Omówiła wyzwania związane z dorastaniem w rodzinie niesłyszących rodziców, takie jak tłumaczenie dla rodziców podczas wizyt u lekarza czy w urzędzie. Opowiedziała również o tym, jak nauczyła się komunikować w języku migowym, który stał się jej pierwszym językiem, zanim nauczyła się mówić. Wspomnienia z dzieciństwa odegrały dużą rolę w jej obecnej pracy i pomogły jej w prowadzeniu własnej firmy. Zapraszam do słuchania

Zdjęcie autorstwa Jonathan Velasquez Otwórz odnośnik w nowym oknie

Odcinki chronologicznie

 • 8 września 2023|32 min. 37 s

  Za kulisami innowacji: Wgląd w przyszłość dostępności cyfrowej

  Piotr Witek

  W tym odcinku rozmawiamy z ekspertem Piotr Witkiem na temat postępu technologicznego w obszarze dostępności cyfrowej. Omawiamy ewolucję urządzeń od Apple oraz jak rozwiązania AI mogą w przyszłości wspierać osoby z różnymi potrzebami. Odkrywamy również niewykorzystane potencjały w codziennie używanych technologiach oraz spekulujemy nad kierunkiem, w którym może zmierzać technologia inkluzywna. Dołącz do nas i poznaj fascynujący świat możliwości, które technologia ma do zaoferowania w kontekście dostępności.

 • Julia Zakrocka
  17 lipca 2023|18 min. 16 s

  Julia Zakrocka o Przełamywaniu Barier i projektowaniu z pasją.

  Julia Zakrocka

  W tym odcinku podcastu Piotrek Źrołka rozmawia z Julią Zakrocką, projektantką, współtwórczynią Unbounded Way i graficzką. Julia opowiada o swoim doświadczeniu jako osoba poruszająca się na wózku elektrycznym oraz o technologiach, które pomagają jej w codziennym życiu. Opisuje również różne stereotypy dotyczące osób z niepełnosprawnościami, które często irytują ją. Julia podkreśla, że osoby z niepełnosprawnościami są tak samo różnorodne jak inni ludzie i chciałaby, aby były traktowane jak każda inna osoba. Zapraszamy do słuchania.

 • photo of Letizia Gutierrez
  Podcast w języku angielskim
  July 14 2024|17 min. 56 sec.

  The Importance of Digital Accessibility: Inclusive Design and its Impact on Users and Businesses

  Letizia Gutierrez

  The A11Y podcast explores the world of digital accessibility with insightful discussions and interviews. Hosted by Piotr Źrołka, each episode features industry experts and advocates like Letizia Gutierrez, sharing their experiences and expertise in creating inclusive digital experiences. Discover the importance of accessibility, its impact on users and businesses, and learn how organizations can promote awareness and integrate accessibility into their design strategies. Join us as we delve into the world of accessibility and its transformative power in the digital landscape.

 • Zdjęcie Radosława Stachurskiego
  8 czerwca 2023|13 min. 47 s

  Jak zostałem audytorem?

  Radosław Stachurski

  Dzisiejszym gościem Piotra jest Radosław Stachurski, audytor i tester z firmy Kinaola. Radek opowiada o swojej przygodzie z tematem dostępności oraz o najczęstszych błędach popełnianych przez twórców produktów cyfrowych. Rozmawiają także o ulubionych narzędziach i technologiach wspierających tworzenie dostępnych treści. Radek podkreśla, jak ważne jest zapraszanie osób z niepełnosprawnościami do procesu projektowania, aby lepiej zrozumieć ich potrzeby.

 • 7 czerwca 2023| 17 s

  Witajcie w podkaście A11y!

  Piotr Źrołka

  Jesteśmy tutaj, aby rozmawiać o dostępności i inkluzywności dla wszystkich. Czy jesteście gotowi na inspirujące historie, ciekawe wywiady i przydatne wskazówki dotyczące dostępności?
  Cieszcie się, bo w każdym odcinku czekają na Was fascynujące treści i rozmowy na temat dostępności. Zapraszamy do słuchania podcastu a11y!